Eddy Sport

CFMOTO 450MT of haar concurrenten (Himalayan 450, KTM 390 Adventure, Honda NX500): de vergelijking

Witte CFMOTO 450MT offroad op een stoffig pad

De middelgrote trail voor rijbewijs A2 is een van de meest omstreden categorieën van het moment. De CFMOTO 450MT neemt het er op tegen drie referenties: de Royal Enfield Himalayan 450, de KTM 390 Adventure en de Honda NX500. Zo verhouden ze zich, met officiële cijfers en perstests.

Kort samengevat

  • CFMOTO 450MT: de enige tweecilinder met echte trailwielen (21 en 18 inch, tubeless spaakwielen), de langste garantie en een scherpe prijs. De veelzijdigste.
  • Royal Enfield Himalayan 450: de goedkoopste, toegankelijk en gezond offroad, met een eencilinder die toeren wil.
  • KTM 390 Adventure R: de lichtste en de scherpste offroad, maar duurder en hoger.
  • Honda NX500: de meest wegvaste, verfijnd en comfortabel, maar de duurste en weinig gemaakt voor onverharde wegen.

De prijzen in België

Publieksprijzen die de fabrikanten op hun Belgische websites vermelden, genoteerd op 7 november 2026:

  • Royal Enfield Himalayan 450: van 6 349 € tot 7 049 € naargelang de kleur.
  • KTM 390 Adventure X: 6 089 € (gegoten wielen van 19 en 17 inch, meer op de weg gericht).
  • CFMOTO 450MT: 6 699 €. Rally-versie (hoog zadel, Akrapovic-uitlaat): 7 399 €.
  • KTM 390 Adventure R: 7 399 €.
  • Honda NX500: vanaf 7 699 € (E-Clutch-versie, de enige die in België vermeld wordt).

Motor: tweecilinder tegen eencilinder

  • 450MT: tweecilinder van 449 cc, 42 pk (31 kW), 42 tot 44 Nm volgens de documenten.
  • Himalayan 450: eencilinder van 452 cc, 40 pk, 40 Nm.
  • 390 Adventure: eencilinder van 399 cc, 45 pk, 39 Nm.
  • NX500: tweecilinder van 471 cc, 47 pk (35 kW), 43 Nm.

De cijfers liggen dicht bij elkaar. Het verschil voelt u vooral in het gebruik: een tweecilinder zoals die van de 450MT of de NX500 trilt minder en blijft zachter op de snelweg, een eencilinder is eenvoudiger en levendiger bij lage toerentallen. Alle vier blijven af fabriek onder de grens van 35 kW voor rijbewijs A2, zonder begrenzing.

Gewicht, zadel en tank

  • 450MT: 185 kg rijklaar volgens CFMOTO (1000PS woog 196,5 kg volgetankt), zadel van 800 of 840 mm verstelbaar, tank van 17,5 liter.
  • Himalayan 450: 196 kg rijklaar, zadel van 825 mm (805 mm als optie), 17 liter.
  • 390 Adventure: 176 kg met volle tank, zadel van 825 mm (X) of 870 mm (R), ongeveer 14 liter.
  • NX500: 199 kg rijklaar, zadel van 830 mm, 17,5 liter.

De KTM is duidelijk de lichtste, maar de R-versie is ook de hoogste. De 450MT heeft het voordeel van een verstelbaar zadel zonder extra onderdeel, handig voor gemiddelde gestaltes, en een comfortabel rijbereik.

Wielen en vering: wie is echt een trail?

  • 450MT: tubeless spaakwielen van 21 en 18 inch, verstelbare KYB-vering, 200 mm veerweg, 220 mm bodemvrijheid.
  • Himalayan 450: 21 en 17 inch, Showa, 200 mm veerweg, 230 mm bodemvrijheid.
  • 390 Adventure R: 21 en 18 inch spaakwielen, verstelbare WP-vering, 230 mm veerweg, 272 mm bodemvrijheid. De X heeft gegoten velgen van 19 en 17 inch.
  • NX500: gegoten velgen van 19 en 17 inch, ongeveer 150 mm veerweg vooraan, 180 mm bodemvrijheid.

Om van het asfalt af te gaan, zijn de 450MT, de Himalayan en de 390 Adventure R uitgerust. De NX500 en de 390 Adventure X zijn vooral hoogpotige wegmotoren.

Elektronica

  • 450MT: Bosch-ABS met uitschakelbare achterzijde, uitschakelbare tractiecontrole, kleuren-TFT van 5 inch, Bluetooth.
  • Himalayan 450: ABS met uitschakelbare achterzijde, rijmodi, rond TFT-scherm met Google Maps-navigatie.
  • 390 Adventure R: bochten-ABS en bochten-tractiecontrole, modi Street, Rain en Offroad, TFT van 5 inch.
  • NX500: ABS, tractiecontrole, TFT van 5 inch, en de automatische E-Clutch waarmee u schakelt zonder koppelingshendel.

De garantie

  • CFMOTO: tot 5 jaar zonder kilometerlimiet, als het onderhoudsschema wordt gevolgd (zie de CFMOTO-garantie in België).
  • Royal Enfield: 3 jaar, onbeperkt aantal kilometers.
  • KTM: tot 4 jaar, met onderhoud in het KTM-netwerk.
  • Honda: tot 6 jaar via jaarlijkse verlengingen, als het onderhoudsschema wordt gevolgd.

Wat de pers zegt

  • Motorrad (februari 2026, tien A2-trails): de 450MT overtuigt met haar zachte tweecilinder, lichte koppeling en goede vering; de enkele voorremschijf wordt krap bevonden, vooral op de weg, en de motor mist adem in zwaar terrein. De KTM is de avontuurlijkste, de NX500 de comfortabelste. (test lezen)
  • 1000PS (oktober 2024, offroad): de Himalayan wint door gebruiksgemak en stabiliteit, de 450MT geeft meer het gevoel van een grote trail en betere bescherming voor minder geld. (test lezen)
  • Cycle News (augustus 2025, Verenigde Staten): de KTM krijgt de voorkeur offroad, de CFMOTO wordt de beste bevonden voor vooral wegrijden dankzij haar tweecilinder.

Welke kiezen?

  • U rijdt vooral op de weg, met twee of op reis, met af en toe een onverhard pad: de 450MT, voor haar tweecilinder, uitrusting en garantie.
  • U zoekt de laagste prijs en een eenvoudige motor die offroad goed meekan: de Himalayan 450.
  • Offroad is uw prioriteit en u bent groot: de KTM 390 Adventure R.
  • U blijft op het asfalt en wilt comfort en de E-Clutch: de Honda NX500.
  • U wilt de 450MT hoger en beter uitgerust voor onverhard: de 450MT Rally.

De 450MT testen in Brussel

De 450MT mag u met rijbewijs A2 rijden zonder enige begrenzing: alle details staan in onze gids Welke CFMOTO voor rijbewijs A2?. Kom haar bekijken en testen in de showroom in Sint-Lambrechts-Woluwe, waar we officiële CFMOTO-dealer zijn, en vraag uw testrit aan via de fiche van de 450MT.

Veelgestelde vragen

Mag ik de CFMOTO 450MT rijden met rijbewijs A2?

Ja, af fabriek: met 31 kW (42 pk) blijft ze onder de grens van 35 kW voor rijbewijs A2, zonder begrenzing te plaatsen of te verwijderen.

Wat is het verschil tussen de 450MT en de 450MT Rally?

De Rally heeft dezelfde motor met een hoger zadel, een meer offroad uitvoering en een Akrapovic-uitlaat. Ze kost 7 399 € tegenover 6 699 € voor de 450MT, op 7 november 2026.

Is de 450MT betrouwbaarder dan een KTM 390 Adventure?

Geen enkele onafhankelijke studie vergelijkt hun betrouwbaarheid. De 450MT heeft in België 5 jaar garantie zonder kilometerlimiet. Meer weten? Lees ons artikel over de betrouwbaarheid van CFMOTO.

Prijzen en kenmerken op 7 november 2026, volgens de Belgische websites van de fabrikanten. Foto: CFMOTO Benelux.

BellenWhatsAppAfspraak